اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر کاری لازم است درباره این کشور اطلاعات کاملی کسب کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری به کانادا سفر کنید. به همین جهت ما سعی داریم به دانستنی‌های کشور کانادا بپردازیم تا شما بتوانند از همه جهات با این کشور آشنا شوند.

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است. این کشور با ۱۰ استان و ۳ قلمرو پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت به شمار می‌آید و دو پنجم آمریکای شمالی را در بر گرفته است. از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا از جنوب با کشور ایالات متحده آمریکا همسایه است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. با وجود وسعت زیاد کانادا، این کشور یکی از کم‌جمعیت‌ترین کشورهای جهان است.

جغرافیای کانادا

مختصات جغرافیایی این کشور: ۶۰ درجه شمالی و ۹۵ درجه غربی است. کشور کانادا، دومین کشور بزرگ جهان واقع در شمال قاره آمریکا می‌باشد که از جنوب به کشور امریکا، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال نیز به اقیانوس شمالی ختم می‌شود. به همین دلیل وجود تنوع جغرافیایی باعث شده که آب و هوای این کشور بسیار متفاوت باشد اما با این وجود اغلب نواحی واقع در کانادا دارای تابستان‌هایی معتدل و زمستان‌هایی سرد و طولانی می‌باشند.

 

این کشور بزرگ جهان، با مساحت ۶۷۰/۹۸۴/۹، تشکیل شده از ۱۰ استان «کبک، آلبرتا (ادمونتون)، بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)، مانیتوبا (وینیپگ)، نیوبرانزویک (فردریکتون)، نوااسکوشیا (هلی فکس)، نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز)، پرنس ادوارد (شارلوتتاون)، اونتاریو (تورنتو) و ساسکاچوان (رجینا)» و ۳ قلمرو و شهرهای متنوع بسیاری است که توانسته جمعیت ۴۴۰/۲۵۵/۳۶ نفر را در خود جای دهد؛ که حدود ۹۰% از این جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از مرز آمریکا و در جنوب کشور کانادا متراکم شده‌اند. پایتخت این کشور، شهر اتاوا واقع در استان اونتاریو می‌باشد.

از بین شهرهای مختلف واقع شده در کشور کانادا، شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، کبک، هالیفاکس، سنت جان، ادمونتون، کلگری، اتاوا، ساسکتون، وینیپگ، هامیلتون، ویکتوریا، رجینا و سنت جانز از مهم‌ترین شهرهای این کشور به شمار می‌روند که از این بین، تورنتو (با جمعیت ۵.۵ میلیون)، مونترال، ونکوور و اتاوا پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند.

 

زبان انگلیسی و فرانسوی، دو زبان اصلی کشور کانادا هستند که از این بین زبان مادری حدود ۶.۶ میلیون از شهروندان کانادایی، زبان فرانسوی می‌باشد که بیشتر آنها در استان کبک سکونت می‌کنند و مابقی در سایر استان‌های دیگر در حال زندگی هستند.

 

کانادا دارای یک حکومت دموکراتیک فدرال می‌باشد که توسط بخش‌های حکومتی (شامل دو بخش استانی و کشوری) اداره می‌شود. همچنین در این کشور نخست وزیر، از بالاترین مقام رسمی کشور برخوردار می‌باشد.

 

این کشور با برخورداری از شرایط اقتصادی منتوع و گوناگون توانسته به یکی از ثروتمندترین کشورهای موجود در جهان تبدیل شود و در بین ۱۰ کشور تولیدکننده در سراسر دنیا قرار گیرد. که از این بین دو استان انتاریو و کبک مرکز تولیدکننده موادی چون (چوب، کاغذ، مواد غذایی، نفت و صنایع شیمی) در کشور کانادا می‌باشند.

 

کانادا بعد از کشورهای آمریکا، سوییس، لوکزامبورگ، ژاپن و آلمان، با توجه به عواملی چون تحصیلات، عمر افراد، کیفیت زندگی و… توانسته جایگاه ششم از استاندارهای زندگی را نسبت به دیگر کشورهای جهان بدست آورد.

 

ویزای توریستی کانادا 🇨🇦

🔶️ طبق قوانین کانادا تا پایان امسال می‌توانید ویزای توریستی خود را به‌سرعت و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به ویزای کاری (Work Permit) تبدیل کنید.

✅ صفر تا صد مراحل پروسه دریافت ویزای توریستی کانادا اعم از تشکیل پرونده، نوشتن انگیزه‌نامه قوی، نوشتن رزومه و … را به ما بسپارید.

با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان بگیرید، ما بهترین مسیر را برای شما هموار خواهیم کرد.

رویاهایتان را با ما زندگی کنید.

جهت دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر در خصوص تغییر نوع ویزا، درخواست (انواع ویزا) ویزا و مشاوره با ما تماس بگیرید.

کانادا بعد از کشورهای آمریکا، سوییس، لوکزامبورگ، ژاپن و آلمان، با توجه به عواملی چون تحصیلات، عمر افراد، کیفیت زندگی و… توانسته جایگاه ششم از استاندارهای زندگی را نسبت به دیگر کشورهای جهان بدست آورد.