فرانسه یکی از زیباترین کشورهای گردشگری جهان به شمار می آید. فرانسه یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و پس از آلمان، دومین کشور پر جمعیت اروپایی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه سابقا در هر گوشه از جهان مستعمراتی داشته است، نقش بسیار مهمی در امور بین‌المللی ایفا کرده. این کشور با سواحل خیره‌کننده خود در جنوب، مکان‌های مناسب کوهنوردی و اسکی در کوه‌های آلپ و قلعه‌های افسانه‌ای در شمال، برای هر سلیقه‌ای جذابیت دارد. همچنین چهارمین کشور دارای بیشترین میراث جهانی در یونسکو است و با ۴۴ مکان تاریخی می‌تواند یکی از مقاصد دیدنی و زیبا به شمار آید.

 

مردم فرانسه به دولت به‌عنوان محافظ اصلی آزادی نگاه می‌کنند و دولت نیز موظف است تا به ‌نوبه خود برنامه‌ها و امکانات رفاهی در خوری (از آموزش رایگان گرفته تا برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی و بازنشستگی) برای شهروندان خود فراهم می‌کند.

 

دین در فرانسه

از سال ۱۹۰۵ قانون جدایی کلیسا و دولت به رسمیت شناخته شد.

فرانسه یک جمهوری تجزیه ‌ناپذیر، سکولار، دموکراتیک و اجتماعی است و تضمین می‌کند که نسبت به همه شهروندان فارغ از اصل و نژاد و مذهبشان در برابر قانون به صورت برابر رفتار کند و به صورت کلی به تمامی اعتقادات مذهبی احترام می‌گذارند و دولت تضمین‌ کننده همزیستی مسالمت‌آمیز آن‌ها با رعایت قوانین و اصول جمهوری است.

در ساختار سیاسی این کشور، قوه مقننه از دو بخش اصلی مجلس قانون‌ گذاری و مجلس سنا تشکیل‌ شده است و انتخابات عمومی نمایندگان مجلس فرانسه به مدت ۵ سال توسط مردم انجام می‌شود. نمایندگان مجلس، شورای عمومی ایالت‌ها و شورای شهرداری نیز بخش‌های دیگری از این ساختار سیاسی هستند.

رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر، دو رکن اساسی در ساختار حکومتی کشور فرانسه به شمار می‌روند و فعالیت تمام احزاب در کشور فرانسه آزاد است؛ کمونیست‌ها، دموکرات‌ها، حزب رادیکال، سوسیالیست‌ها و جمهوری خواهان، احزابی هستند که در کشور فرانسه فعالیت دارند.

 

اقتصاد فرانسه

مهم‌ ترین منابع درآمدزایی و مالی کشور فرانسه از صنایعی چون گردشگری، کشاورزی، معادن، حمل‌ونقل و ترابری تامین می شود که هم اقتصاد این کشور را تحت کنترل خود در آورده اند و هم در کل جهان به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته اند.

 

قوانین عمومی فرانسه

مردم فرانسه، غرور و تعصب خاصی نسبت به کشور خود دارند و تحت هیچ شرایطی به فردی اجازه نمی‌دهند به کشورشان توهین کند. در برخی از خانواده‌های فرانسوی، مردسالاری هنوز هم ‌مشاهده می‌شود. «آزادی، برابری، برادری»، شعار فرانسوی‌ها است مردم فرانسه به هنر آشپزی اهمیت زیادی می‌دهند.

شرایط مناسب تحصیل رایگان در کشور فرانسه، حضور دانشگاه های برتر در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کمترین زمان، این کشور را به مقصد مطلوبی برای علاقمندان به مهاجرت تبدیل کرده است.

داشتن سابقه سفر به شنگن الزامیست