دومینیکا با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا بزرگترین جزیره کوهستانی سرسبز در قاره آمریکا و شرق دریای کارئیب واقع شده است. این کشور از فعالیت‌های آتشفشان‌ها شکل گرفته است و یکی از کشور‌های تحت استعمار انگلستان بود که از سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به صورت رسمی اعلام کرد.

یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های دنیا را دارد که طبق رده‌بندی شاخص پاسپورت در سال ۲۰۲۳ رده ۳۴ جهان را به خود اختصاص داده است.

روش‌هایی که می‌توان با آن‌ها پاسپور دومینیکا را اخذ کرد شامل اهدای کمک مالی به دولت (EDF) یا سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات است که متقاضی می‌تواند با پرداخت مبلغ مناسبی پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت کند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 

تاریخچه دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای است در بین جزایر فرانسوی گوادلوپ و مارتینیک در شرق کارائیب که در تاریخ  ۳ نوامبر ۱۴۹۳ توسط کریستف کلمب در دومین سفر خود به دنیای جدید کشف شد

تا پایان جنگ هفت ساله مستعمره فرانسه بود و از آن زمان ببعد به مالکیت بریتانیا درآمد. این کشور در سال ۱۹۷۸ استقلال یافت و از مستعمره بریتانیا خارج شد

تقریباً اکثر ساکنان دومینیکا، برده‌هایی هستند که در قرن هیجدهم میلادی توسط فرانسوی‌ها به دومینیکا آورده شدند. دومینیکا تنها جزیرهٔ کارائیب شرقی است که هنوز جمعیت پیش از کشف آن توسط کلمب را حفظ کرده‌است

به دلیل جنگل‌های بارانی سرسبز، حیات وحش متنوع و فرهنگ غنی که دارد شناخته شده است.

فرهنگ دومینیکا

ملیت‌ها و نژاد‌های مختلف در این کشور سکنی دارند و موسیقی و رقص جنبه‌های مهم فرهنگ آنهاست. تقریباً هر نوع ژانر موسیقی در این جزیره وجود دارد که مهمترین آن‌ها موسیقی‌های محلی یا فولکور است که به رگی و کالیپسو معروف هستند.

هر روستا در دومینیکا رویداد‌های خاص خود را دارد، اما از جمله مهم‌ترین جشنواره‌ها می‌توان به کارناوال و جشنواره جهانی موسیقی کریول (اکتبر) اشاره کرد.

دومینیکا هرساله میزبان جشنواره‌های موسیقی بین‌المللی است و از این بابت در بین همه کشور‌های دنیا زبان زد خاص و عام است.

فرهنگ دومینیکا عمدتاً تحت تأثیر کارائیب‌ها، فرانسوی‌ها، بریتانیایی‌ها و آفریقایی‌هایی می باشد.

 

آب و هوا دومینیکا

دومینیکا دارای آب و هوای استوایی با دمای گرم و مرطوب در تمام طول سال و با میانگین دمای 32 درجه سانتیگراد تابستانه و کمینیه دمای 21.7 درجه سانتیگراد در زمستان است.

 

نوع حکومت دومینیکا

حکومت دومینیکا جمهوری دموکراتیک است. این کشور یکی از معدود اعضای اتحادیه مشترک المنافع دومینیکا است که حکومت آن از جمهوری تبعیت می‌کند. رئیس جمهور رئیس دولت است، اما قدرت اجرایی در اختیار کابینه نخست وزیر است.

دومینیکا دارای پارلمان تک مجلسی متشکل از مجلس ۳۰ نفره است که از ۲۱ عضو مستقیماً منتخب و ۹ سناتور تشکیل شده است که ممکن است توسط رئیس جمهور منصوب شوند یا توسط سایر اعضای مجلس انتخاب شوند.

 

مذهب در دومینیکا

61.4 درصد از جمعیت دومینیکا را کاتولیک رومی تشکیل می‌دهند، اما در عین حال در سال‌های اخیر تعدادی کلیسای پروتستان نیز تأسیس شده است.

این کشور به همه مردم و ساکنان خود بدون اعلام دین رسمی وعده آزادی عقیده و مذهب داده است. این آزادی توسط دولت تأیید شده و توسط قانون حمایت می‌شود. بر این اساس، دومینیکا را می‌توان یکی از آزادترین کشور‌های جهان برای زندگی آزاد و راحت ادیان مختلف دانست، به طوری که مراسم مذهبی یک مذهب خاص یا مذهب اکثریت مردم حتی در مدارس انجام نمی‌شود.

 

زبان مردم دومینیکا

زبان رسمی مردم در دومینیکا زبان انگلیسی است. علاوه بر این، زبان کریا صحبت می‌شود. این زبان به دلیل مهاجرت فرانسوی‌ها به دومینیکا شکل گرفته است. زبان کریولی بخش اعظمی از فرهنگ دومینیکا است و در طول سال‌های متمادی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه تنها نسل قدیمی‌تر دومینیکایی‌ها به این زبان مسلط هستند و از آن استفاده می‌کنند، بنابراین دولت دومینیکا راه‌هایی برای حفظ زبان به عنوان بخشی از فرهنگ غنی و منحصربه‌فرد این کشور ایجاد کرده است.

 

 

اگر علاقمند به دریافت پاسپورت کشور دومینیکا هستید ما می توانیم بدون واسطه و از طریق نمایندگی رسمی کشور دومینیکا در امارات این هدف را برای شما محقق کنیم.با داشتن پاسپورت دومینیکا امکانات زیر برای شما فراهم می‌گردد:
۱. کار و تحصیل و ایجاد اشتغال در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا
۲. معافیت مالیاتی برای ۲۵ سال
۳. اخذ شهروندی برای پدر و مادر
۴. اخذ شهروندی برای فرزندان تا زیر ۱۸ سال
۵. بدون نیاز به مدرک زبان و بدون شرط حضور
۶. ویزای شنگن
۷. ویزای انگلستان (با رجیستری)
۸. ویزای امریکا (با رجیستری)
۹. ویزای کانادا (با رجیستری)
۱۰. ویزای استرالیا (به‌صورت الکترونیکی)
و ۱۳۰ کشور آسیایی، اروپایی، امریکایی بدون ویزا

با پاسپورت کشور دومینیکا شما می توانید بدون محدودیت در تمام اتحادیه اروپا تردد کنید.

زندگی بدون مرز را با ما تجربه کنید.