این کشور زیبا که عموما مقصد نهایی و رویایی قشر کثیری از مردم تمام دنیاست شامل چندین جزیره پراکنده، 1 منطقه فدرال و 5 سرزمین خودمختار است. پایتخت آن واشنگتن دی.سی و واحد پول آن دلار آمریکا است. آمریکا یک جمهوری فدرال شامل 50 ایالت. از نظر وسعت، چهارمین کشور دنیا و از نظر جمعیت نیز سومین کشور دنیا است. پُرجمعیت‌ترین شهر این کشور، نیویورک بوده و 48 ایالت آمریکا و منطقه فدرال در سرزمین اصلی آمریکا یعنی بین مکزیک و کانادا در آمریکای شمالی واقع شده‌اند.

اولین ساکنین ایالات متحده آمریکا سرخ‌پوست‌ها بودند که حدود 15 هزار سال پیش از سیبری قدم به خاک این کشور گذاشتند. کشورهای اروپایی از قرن 16 میلادی شروع به استعمار آمریکا کردند. به این ترتیب ایالات متحده آمریکا در ساحل شرقی با 13 مستعمره بریتانیایی شکل گرفت. اما به دلیل اختلافات بسیار بین این 13 مستعمره و پادشاهی انگلستان و در پی جنگ سرخ‌ پوستان و فرانسویان در سال 1775 میلادی انقلابی صورت گرفت که منجر به صدور اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا شد.

آمریکا از جمله‌ کشورهای پیشرفته با اقتصادی پویا و رو به رشد است. از جمله مهمترین محصولات صادراتی و وارداتی این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

محصولات صادراتی آمریکا: ذرت، مواد شیمیایی، خودرو، دارو، انواع میوه، تجهیزات ارتباطی، کامپیوتر، هواپیما، اجزای موتور وسایل نقلیه و ترانزیستور

محصولات وارداتی آمریکا: نفت خام، ماشین‌ آلات اداری، دارو، لباس، محصولات کشاورزی، تجهیزات ارتباطی و کامپیوتر، اسباب بازی و مبلمان

 

جالب است بدانید که پرچم آمریکا در طول تاریخ 39 بار تغییر کرده است. پرچم فعلی ایالات متحده آمریکا دارای 50 ستاره به نشانه 50 ایالت این کشور و 13 خط است که 7 خط آن قرمز و 6 خط دیگر سفید است. هر کدام از رنگ‌های پرچم آمریکا مفهومی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

رنگ قرمز: نشانه شجاعت و سرسختی است

رنگ آبی: نشانه هوشیاری، عدالت و استقامت است

رنگ سفید: نشانه پاکی و معصومیت است

 

تحصیل در مدارس آمریکا: تحصیل در مدارس آمریکا از سن 6 سالگی شروع شده و تا سن 18 سالگی ادامه دارد. در این دوران دانش آموز دروسی مانند علوم، ریاضیات، دستور زبان و زبان‌های خارجی، هنر، ورزش و موسیقی را آموزش می‌بیند.

تحصیل در مقطع لیسانس: دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید در آزمون تافل شرکت کنند. تحصیل در این مقطع بین 4 تا 5 سال به طول می‌انجامد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس: تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می‌انجامد و دانشجویان بدون ارائه پایان‌نامه دوره آموزش‌محور و یا با ارائه پایان‌نامه دوره پژوهش‌محور مدرک ارشد خود را دریافت خواهند کرد.

تحصیل در مقطع دکتری: دانشجوی این مقطع پس از 4 تا 5 سال تحصیل در رشته‌های فنی حرفه‌ای و آکادمیک و پس از قبولی در آزمون جامع و ارائه پایان‌نامه می‌تواند مدرک دکتری خود را اخذ کند.

 

آمریکا کشوری مرفه است و اگر قصد مهاجرت دارید باید با مشاغل پردرآمد این کشور آشنا شوید.

پزشک، درآمد سالانه حدود 195 هزار دلار

صاحب داروخانه، درآمد سالانه حدود 145 هزار دلار

مشاور شرکتی، درآمد سالانه حدود 118 هزار دلار

دستیار پزشک، درآمد سالانه حدود 115 هزار دلار

مهندس نرم‌افزار، درآمد سالانه حدود 115 هزار دلار

حسابرس، درآمد سالانه حدود 114 هزار دلار

پرستار، درآمد سالانه حدود 108 هزار دلار

 

خدمات امریکای ما شامل هر آنچه که شما به آن نیاز دارید است از جمله:
پذیرش دانشگاه، گرین کارت، خرید تجارت و …

خدمات امریکای ما شامل هر آنچه که شما به آن نیاز دارید است