کشور پرتغال را شاید بتوان به عنوان یکی از رؤیایی‌ترین نقاط جهان برای مسافرت،تحصیل و یا مهاجرت و شروع زندگی جدید به شمار آورد.

این کشور اروپای غربی در همسایگی اسپانیا، جز کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپایی جهت زندگی یا سفر معرفی شده که بسیار آرام و زیبا است. کشور پرتغال بیشتر به شهرهای ساحلی اسپانیا شباهت دارد و دارای آب‌وهوای مدیترانه‌ای و گرم است. منبع اصلی درآمد پرتغالی‌ها از طریق ماهیگیری و صادرات انواع نوشیدنی و چوب پنبه به دیگر کشورهاست. همچنین در این کشور زنان از ارزش بالایی برخوردار هستند. به این شکل که در یک جمع همواره بانوان در ابتدا باید غذا خوردن را آغاز کنند و یا زمانی که همراه یک آقا به رستوران می‌روند، اجازه ندارند پول غذا را پرداخت کنند.

 

پرتغال در حومه غربی شبه‌جزیره ایبری ا‌ست که در پایین‌‌ترین بخش جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد. از طرف شرق و شمال با کشور اسپانیا دارای مرز مشترک بوده و در حقیقت غربی‌‌ترین کشور سبز جهان به شمار می‌رود که از جانب غرب به اقیانوس اطلس متصل می‌شود. جزایر مادیرا و آزور که از شگفتی‌های اقیانوس اطلس هستند، به کشور پرتغال تعلق دارند. درباره کشور پرتغال باید بدانید که سرزمینی توسعه یافته با پیشرفت قابل‌توجه است که به دلیل جاذبه‌‌های طبیعی، سالانه توجه گردشگران زیادی را جهت سفر و مهاجرت به خود جلب می‌کند.

 

وسعت خاک این سرزمین ۹۲ هزار و ۲۱۲ کیلومترمربع بوده و بالغ بر ۱۱ میلیون نفر در این حکومت که به شکل دموکراسی پارلمانی اداره می‌‌شود، زندگی می‌کنند. کشور پرتغال به‌عنوان عضوی از اتحادیه اروپا برای معاملات خود با کشورهای دیگر از واحد پول یورو استفاده می‌کند. تمامی مردم این سرزمین به زبان پرتغالی با یکدیگر صحبت می‌‌کنند و لیسبون، پایتخت زیبا و فریبنده این کشور است.

در فضای مدیترانه به‌ندرت کشوری را با آب‌وهوای معتدل و بدون شرایط دمایی طاقت‌فرسا می‌بینید. اما کشور پرتغال ترکیبی از هوای گرمترین کشور اروپایی با آب‌های خنک اقیانوس اطلس است که آب‌وهوای گرم آن را معتدل کرده است. بخش‌های جنوبی پرتغال، آب‌وهوایی مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و خشک، و بخش‌های غربی این کشور آب‌وهوایی با تابستان‌های خنک و کم رطوبت‌تر دارند. از آنجا که بیشتر بارش‌ها در این کشور مرتبط با عرض جغرافیایی منطقه هستند، در نتیجه مناطق شمالی کشور پرتغال قسمت اعظم بارش سالیانه را به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل در قسمت‌های کوهستانی یعنی جایی که دما بیشتر به ارتفاع بستگی دارد تا عرض جغرافیایی، میانگین دمای سالیانه بین  ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است و میانگین دمای سالیانه بین ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است.

به جهت قدمت تاریخی، لیسبون دومین مقام بعد از شهر آتن را به خود اختصاص داده است. این شهر پر از کلیساهای گوتیک، کافه‌های تاریخی، ترامواهای قدیمی و کوچه‌پس‌کوچه‌های دوست داشتنی با فروشگاه‌های همیشه شلوغ است. پایتخت کشور پرتغال ترکیبی زیبا از سنت‌های قدیم و دوران مدرن است که ویژگی‌های باستانی جالبی را در خود گنجانده است

 

طبق آمار جهانی در کشور پرتغال در هر مایل مربع به طور متوسط ۱۱۱ نفر زندگی می‌کنند که همین امر سبب شده از لحاظ تراکم جمعیت در رتبه ۷۳‌ام کشورهای جهان قرار بگیرد. لیسبون به‌عنوان بزرگترین شهر این کشور دارای جمعیتی بالغ بر ۲.۸ میلیون نفر بوده، و بعد از آن شهر تاریخی پورتو با ۲.۲ میلیون نفر جمعیت قرار گرفته است. در دیگر شهرهای پرتغال از جمله ویلا نوا دو گیا، آمادورا، آلمادا و براگا تراکم جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر است.

 

چرا پرتغال؟

وجود جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیادی که در این کشور وجود دارد، هر گردشگری را برای یک‌بار هم که شده وسوسه می‌کند به این کشور سفر کند. اما اگر می‌خواهید سفری خاطره‌انگیز و دلچسب را تجربه کنید، قبل از سفر به این نقطه از اروپا باید اطلاعات کافی درباره جاذبه‌های مقصد، بهترین زمان سفر، اطلاع کافی از هزینه‌های اقامت پرتغال یا خوراک در اختیار داشته باشید. کشور پرتغال یکی از گرم‌ترین کشورهای اروپای غربی به شمار می‌رود و در فاصله بین ماه‌های جولای و سپتامبر در بیشتر مناطق این کشور آب‌و‌هوای گرم و آفتابی حاکم است. این امر سبب می‌شود اقامتگاه‌های ساحلی در این ماه‌ها گران‌ترین و شلوغ‌ترین وضعیت خود در طول سال را تجربه کنند. بنابراین اگر قصد سفری مقرون‌به‌صرفه به کشور پرتغال را داشته باشید، توجه به بازه زمانی سفر بسیار مهم است. توجه داشته باشید که برای بازدید از بخش‌های مرکزی این کشور، زمستان فصل مناسبی است و در خنکای این فصل می‌توانید به گشت‌وگذار در شهرهای زیبای پرتغال و تماشای بناهای تاریخی این مناطق بپردازید. با دانستن این اطلاعات نسبت به کشور مقصد اکنون می‌دانید که بهترین زمان برای سفر به پرتغال، فصل بهار است؛ زمانی که هوا هنوز گرم است اما مقدار گرمای آن برای گردشگران غیرقابل‌تحمل نیست. همچنین گل‌های رنگارنگ و زیبا چون فرشی رنگارنگ، تپه‌های طبیعت پرتغال را می‌پوشاند و عطر شکوفه‌ها در نواحی روستایی و حومه‌ی شهرها می‌پیچد.

 

برای دریافت اقامت این کشور رویایی ارائه تمکن مالی الزامیست.

 

کشور پرتغال به دلیل آب‌وهوای عالی و داشتن مناطق گردشگری که با هزینه‌های پایین می‌توان از آن‌ها بازدید کرد، همواره به‌عنوان یکی از مقصدهای مهم گردشگری در دنیا مطرح شده است.