کشور انگلیس یا انگلستان دارای قدمتی طولانی، فرهنگی غنی و سابقه ‌ای دراز در علم، فلسفه و هنر است. این سرزمین از سمت غرب با کشور ولز و از سمت شمال با کشور ایرلند، دارای مرز خشکی مشترک است. مرزهای آبی آن نیز به‌صورت، مرز دریای ایرلند در شمال غربی، دریای سلتی در جنوب غربی، دریای شمال در سمت شرق این کشور و کانال مانش در جنوب هستند.

لندن پایتخت این کشور بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ ترین شهر در تمام سرزمین بریتانیا است و در کنار رودخانه تایمز قرار دارد و این رود از جنوب غربی شهر وارد و از سمت شرق آن خارج می‌شود. پایتخت انگلستان از ترکیب دو شهر لندن و وست‌ مینستر ایجاد شده و امروزه به آن لندن بزرگ می‌گویند.

طبق سرشماری سال ۲۰۱۵، لندن بیش از هشت و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که در مساحت ۱۵۷۲ کیلومتری این شهر زندگی می‌کنند. یکی از ویژگی‌های این شهر، شهرت آن به‌عنوان شهری قدرتمند، تأثیرگذار، پربازدید، مطمئن برای سرمایه ‌گذاری و مناسب برای کار است. همچنین جالب است بدانید در بین تمامی شهرهای جهان، لندن به‌عنوان گران‌ ترین شهر جهان شناخته می‌شود.

 

در کشور انگلستان حدود ۹۸ درصد مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما باید در نظر داشت هر منطقه این کشور لهجه مخصوص به خودش را دارد. از آنجایی که جزیره انگلستان کشوری مهاجرپذیر است، علاوه بر انگلیسی می‌توانید در این کشور شاهد صحبت به زبان‌های لهستانی و عربی هم باشید.

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم انگلستان

شاید برای شما هم جالب باشد که فرهنگ انگلستان، بسیار عجیب و پیچیده است. دلیل این امر تأثیر گرفتن انگلستان از سایر فرهنگ‌ها به‌ ویژه کشورهای مجاور از جمله اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی است. یکی از ویژگی‌های مردم انگلستان میل به گوشه‌گیری آنان است که البته این مسئله به معنای عدم گشودگی به مهاجران نیست. در نظر داشته باشید به محض همکلامی با یک انگلیسی که با آن‌ها صمیمی نیستید حتما از نام خانوادگی آن‌ها استفاده کنید. و اگر به مهمانی دعوت شدید از آنجایی که هدیه دادن به میزبان، یک سنت مرسوم و پسندیده مردم کشور انگلیس به شمار می‌رود برای آن شخص هدیه تهیه کنید.

 

آب و هوای کشور انگلستان

برخلاف ذهنیت رایج در معرفی کشور انگلستان  به‌عنوان منطقه‌ای سردسیر، آب ‌وهوای این کشور ملایم و معتدل است. البته باید در نظر داشت که آب‌وهوای انگلستان در طول سال بسیار تغییر می‌کند و نتیجه آن افزایش شدت نوسانات دما است. ناحیه جنوبی کشور انگلیس پرآفتاب ‌ترین ناحیه در این سرزمین است و ناحیه شمالی و غربی به دلیل وجود کوهستان، ابری‌ترین قسمت این کشور به شمار می آید.

 

اگر انگلیس مقصد مهاجرت شماست پس زمــــــان را از دســــت ندهید، ما در بریتانیا منتظر ورود قانونی شما هستیم.

اگر شروط زیر را دارید :

حداقل مدرک کارشناسی
سن کمتر از ۵۰ سال

ساده تر از آنچه گمان می کنید ما شما را به انگلیس می آوریم.

همکاران ما در ایران رایگان به شما مشاوره می‌دهند.