ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که همیشه گردشگران زیادی از سراسر دنیا خصوصا ایران به خود جذب کرده است. همین نزدیکی هم باعث شده تا در موقعیت های مختلف ارمنستان جز گزینه های اول باشد.ارمنستان در واقع بخشی به جای مانده از تاریخ مردم ارامنه در فلات ارمنستان است؛ به نظر می رسد زادگاه و وطن اصلی مردم ارامنه، ارمنستان بوده و سپس به مرور زمان مردم قسمت‌های دیگر نیز به آن‌ پیوسته اند. در ابتدا نام ارمنستان از نام بنیانگذار این قوم یعنی‌ “هایک” گرفته شده و بعد از تسط ایران پسوند “ستان” به آن اضافه شده است اما مردم‌ مناطق دیگر، این کشور را با نام‌های دیگری چون آرمانی، آرمانیا، آرامان و … می شناختند، اولین بار نام ارمنیا در کتیبه ای از داریوش اول دیده شده و سپس به مرور زمان نام آن به ارمنستان کنونی تغییر یافت؛ بعد از ایران اتحادیه جماهیر شوروی به ارمنستان تسلط پیدا کرد و سرانجام این کشور در سال 1991 به استقلال رسید و جمهوری ارمنستان تشکیل شد.

 

از نظر جغرافیایی ارمنستان بین دریای سیاه و دریای خزر واقع شده که می تواند پل ارتباطی بین ایران و اروپا محسوب شود، همسایگان آن از شمال کشور گرجستان، از شرق جمهوری آذربایجان، از غرب ترکیه و در نهایت از جنوب ایران و نخجوان هستند. این سرزمین در بخش شمال فلات معروف ارمنستان شکل گرفته است و قدمتی بیش از 3000 سال دارد که ارمنستان کنونی تنها بخشی از فلات اصلی و بزرگ ارمنستان را تشکیل داده است؛ به طور کلی می توان ارمنستان را یک کشور کوهستانی دانست که عموما آب و هوای معتدل و نسبتا پربارانی دارد، وسعت آن حدود 29743 کیلومتر مربع و جمعیتی برابر 3018854 میلیون نفر دارد.

واحد اصلی پول این کشور درام است که گفته می شود از کلمه عربی درهم گرفته شده است که سکه‌های آن شامل سکه‌های 10 درام، 20 درام، 30 درام، 100 درام و 500 درامی می باشد اما اسکناس‌های آن از 1000 درام شروع می شوند و اسکناس‌هایی معادل 1000، 5000، 10000 و 20000 درامی نیز دارند.

 

ارمنستان از نظر تقسیمات کشوری 11 استان دارد که مردم بیشتر این استان‌ها به کشاورزی مشغول هستند البته دامپروری، ماهی گیری، شکلات سازی نیز از مشاغل اکثر افراد این کشور است. یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین شهر‌های ارمنستان ایروان است که پایتخت رسمی ای کشور نیز هست و آثار باستانی و تاریخی بسیاری دارد و سالانه مردم بسیاری از سراسر دنیا برای سفر به این کشور و دیدن شهرهای آن روانه می شوند از جمله شهرهای دیگر آن نیز می توان به گیومری، دیلیجان، کوتایک، تاووش، آرارات و … اشاره کرد.این کشور جاذبه‌های طبیعی بسیاری دارد که از جمله آن می توان به شهر دیلیجان اشاره کرد که به قدر زیادی سرسبز و زنده است و به آن سوئیس کوچک نیز می گویند. پایتخت این کشور یعنی ایروان نیز  پر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است که معمولا بیشترین میزان گردشگری را هم دارد، از دیگر جاذبه‌های گردشگری این کشور روستای گوریس است که با قدمت زیاد و معماری آلمانی که دارد شهرت زیادی پیدا کرده است و البته مکان‌های دیدنی دیگری که هر مخاطبی را به خود جذب می کند.

 

از خدمات ما

اقامت ارمنستان با اجازه کار ، زندگی و  منتهی به پاسپورت

سریع و ارزان

اگر رویای زندگی در اروپا و … را در سر دارید به راحتی می توانید از طریق اقامت ارمنستان و امارات ویزا آلمان ، انگلیس،کانادا و……را نیز هم دریافت کنید.

راهی برای رسیدن به ویزا و اقامت  کشورهای غربی

با دعوتنامه و بدون تشریفات پیچیده اداری

 

اگر رویای زندگی در اروپا و ... را در سر دارید به راحتی می توانید از طریق اقامت ارمنستان و امارات ویزا آلمان ، انگلیس،کانادا و......را نیز هم دریافت کنید.