این اقامت می تواند بدون ورود شما در مرجله اول صورت بگیرد ما برای شما این امکان را فراهم کرده ایم تا کارت اقامت خود را در ایران و با رعایت قوانین دو کشور دریافت نمایید.

 اما چرا فنلاند؟

 فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپا در همسایگی کشورهای روسیه، کشور نروژ و کشور سوئد قرار دارد. این کشور به شاد ترین کشور جهان و همچنین داشتن بهترین سیستم آموزشی و تمیز ترین هوای جهان معروف است و به فنلاند سرزمین هزار دریاچه هم گفته می شود و دریاچه های فنلاند به قدری وسیع هستند که این کشور را به یکی از کشورها با بیشترین نسبت آب به خشکی را در میان تمام کشورهای جهان تبدیل کرده است. کشور فنلاند به دلیل اقتصاد خوب، بهترین سیستم آموزشی، سیستم بهداشتی و درمانی رایگان و … یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و تحصیل است و هر ساله بسیاری از مهاجران که عمدتا کارجو و دانشجو هستند، به این کشور مهاجرت می کنند.

برابری، اعتماد، صداقت و انصاف از ارزش های مهم برای مردم فنلاند است. در این کشور تمام افراد با یکدیگر برابر هستند و زن و مرد هر دو مسئول تامین هزینه های زندگی و مراقبت از فرزندان خود می باشند.

فنلاند یکی از کشور های شمال اروپاست که از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است. از دیگر کشورهای نزدیک فنلاند، کشورهای استونی، نروژ، دانمارک، لتونی و لیتوانی هستند. این کشور جمعیتی حدود 5/5 میلیون نفر دارد و هلسینکی پایتخت و از بزرگ ترین شهرهای کشور است. فنلاندی ها به زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند ولی بسیاری از مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

فنلاند همانند گذشته دیگر سرما قبل را ندارد ، مسئله گلوبال وارمینگ نیز در اروپا در حال گسترش است و کشور فنلاند نیز از این مسئله مستثنا نمانده و روز به روز سرمای شدید گذشته رو به کاهش بوده البته اینگونه نیست که همانند کشور های گرمسیر باشد ولی هوا در فواصل گرم رو به اعتدال میرود برای مثال پایتخت این کشور در بهار و تابستان هوای معتدلی پیدا کرده است .

اگر قصد سفر به فنلاند را دارید توصیه ما سفر در ماه های ژوئن، جولای و آگوست است.

مزایای مهاجرت به فنلاند :

میزان درآمد و حقوق در فنلاند بالاست.

مردم فنلاند خوشحال ترین مردم دنیا هستند.

تنوع شغلی در فنلاند بالاست و نرخ بیکاری کمی دارد.

تحصیل در فنلاند برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است.

معماری و طراحی شهرها و ساختمان های فنلاند بی نظیر است.

فنلاند دارای جاذبه های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری است.

با زندگی در فنلاند از مراقبت های بهداشتی و درمانی بهره مند می شوید.

هزینه تحصیل در فنلاند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پائین ­تر است.

در فنلاند آمار جرم و جنایت پایین است که موجب امنیت بالا در این کشور شده است.

زندگی در این کشور به علاقه مندان موسیقی و اپرا این امکان را می­ دهد که در فصل تابستان جشنواره های اپرا را مشاهده کنند.

اغلب خدمات درمانی در فنلاند رایگان میباشد. البته دندانپزشکی جزو خدمات درمانی رایگان نیست که آن هم هزینه بالایی ندارد.

یادگیری رقص تانگو و همراه شدن با مردم این کشور و شرکت در جشن­ های مختلف از دیگر مزایای زندگی در کشور فنلاند محسوب می شود.

فنلاند دارای خدمات اجتماعی بسیار خوبیست. یکی از این خدمات پرداخت حدود 500 یورو حقوق بیکاری به همسر فرد شاغل میباشد که در صورت شرکت در کلاس های زبان فنلاندی، این حقوق به ماهیانه 750 یورو خواهد رسید. به نوزاد هم حقوق ماهیانه حدود 100 یورو به علاوه پوشاک سال اول نوزاد پرداخت میشود.

دین و زبان مردم فنلاند

فنلاند در حال حاضر یکی از همگن ترین کشورهای اروپا از نظر مسیحیت است و بالاترین درصد اعضای کلیسا را در اسکاندیناوی دارد. اکثریت مردم این کشور به کلیسای لوتری انجیلی فنلاند تعلق دارند و با این حال، علیرغم نسبت بالای اعضای کلیسا، تنها تعداد کمی از فنلاندی ها به طور منظم در کلیسا شرکت می کنند.

دو زبان سوئدی و فنلاندی نیز زبان های رایج در کشور فنلاند هستند.

 

تحصیل در فنلاند

تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا رایگان نیست اما دانشگاه ها برای دانشجویان خود شرایطی مثل بورسیه را فراهم می کنند تا تحصیل بدون دغدغه مالی داشته باشند. خصوصا برای دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی، شرایط دریافت بورسیه وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به دانشگاه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد و ما بین 4 الی 18 هزار یورو در سال متغیر است. این کشور تعداد زیادی دانشجوی بین المللی دارد که در دانشگاه های مختلف تحصیل می کنند و بیشترین آنها دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی، شهر دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجو متغیر است و مابین 4 الی 18 هزار یورو در سال متغیر است.

رشته های علوم اجتماعی : 8000-10000 یورو در سال

رشته های علوم مهندسی و پزشکی : 12000 یورو در سال

رشته های علوم انسانی و اقتصاد : 10000 یورو در سال

 

هزینه های زندگی در شهرهای فنلاند

هزینه های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره 3330 دلار (2942 یورو) بدون اجاره است. هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 915 دلار (808 یورو) تخمین زده می شود. هزینه زندگی در فنلاند به طور متوسط 14.3 درصد بیشتر از ایالات متحده است. یک خانواده 4 نفره برای زندگی راحت در فنلاند و پوشش تمام هزینه ها از جمله مسکن، پوشاک، تغذیه، تحصیل، مراقبت های بهداشتی و … حدود 4500 تا 5000 یورو (قبل از مالیات) در ماه نیاز دارند.

جزئیات بیشتر هزینه های زندگی در فنلاند در ادامه بررسی شده است :

هزینه اسکان

دانشجویان در فنلاند می توانند آپارتمان های مشترک دانشجویی اجاره کنند که حدود 160 الی 380 یورو هزینه دارد و اگر بخواهید خانه دانشجویی مستقل اجاره کنید، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف فنلاند بین 400 تا 800 یورو در ماه متغیر است و عوامل زیادی مثل وسعت شهر، نزدیکی به مرکز شهر و … در تعیین اجاره یک خانه تاثیر گذار هستند.

هزینه غذا

هزینه غذا در شهرهای مختلف فنلاند متفاوت است اما به طور متوسط، برای خرید مواد غذایی در ماه نیاز به 200 تا 250 یورو نیاز دارید. شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه های خود، از فروشگاه های دارای تخفیف مثل Lidl، Sale، Alepa و K-Market خرید کنید.

اگر می خواهید در رستوران غذا بخورید، هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی حدود 11 یورو است و در رستوران های لوکس تر، هزینه غذا ممکن است تا 60 یورو نیز باشد.

هزینه حمل و نقل

اکثر مردم فنلاند مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان ترجیح می دهند برای دانشگاه و مدرسه رفتن، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند. هزینه کارت حمل و نقل عمومی برای دانشجویان و دانش آموزان حدود 35 تا 50 یورو در شهرهای مختلف است و اگر بخواهید سرویس بگیرید، حدود 230 یورو برای 5 روز در هفته هزینه خواهد داشت.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فنلاند با خدمات اجتماعی بسیار خوب خود توانسته است که نظر مهاجرین زیادی را به خود جلب کند. یکی از این خدمات پرداخت حدود 500 یورو حقوق بیکاری به همسر فرد شاغل میباشد که در صورت شرکت در کلاس های زبان فنلاندی، این حقوق به ماهیانه 750 یورو خواهد رسید. به نوزاد هم حقوق ماهیانه حدود 100 یورو به علاوه پوشاک سال اول نوزاد پرداخت میشود