اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی، محصور در خشکی و در رشته کوه های آلپ شرقی واقع شده است و با کشورهای آلمان، جمهوری چک، مجارستان و سوئیس همسایه است. شهر وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی اتریشی است.

اتریش برای سالهای متوالی از لحاظ تولید ناخالص داخلی در میان 20 کشور ثروتمند دنیا قرار گرفته است. استاندارد و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. در سال 1995 اتریش معاهده شینگن را امضا کرد و عضو این اتحادیه شد. همچنین واحد پولی یورو نیز از توافقات اتریش است.

جمعیت و مساحت اتریش

مساحت کشور اتریش حدود  83878  کیلومتر مربع است، چیزی شبیه به مساحت امارات! با وجود مساحت نه چندان وسیع اتریش آثار باستانی و تاریخی بسیار زیادی در آن به چشم می خورد. طبق آخرین سرشماری جمعیت اتریش حدودا 8 میلیون و 900 نفر است.

به طور تقریبی 99 درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور مطرح است. تعدادی از مردم نیز به زبان های مجاری، ایتالیایی، اسلولنیایی نیز صحبت می کنند که به دلیل هم جواری اتریش با این کشورها و پذیرش مهاجر از آنهاست. تقریبا 89 درصد مردم در اتریش مسیحی و پیرو مذهب کاتولیک هستند اما سایر اقلیت های مذهبی مانند بودائی و یهودی و اسلام نیز دیده میشود.

مردم اتریش به میزان قابل توجهی به ظاهر و پوشش اهمیت می دهند، بسیار کم پیش می آید که آنها را در مهمانی یا مجالس رسمی با لباس غیر رسمی ببینید. به طور کلی مردم اتریش مردمی رسمی هستند. برای مثال برای اینکه فردی را که آشنایی نزدیکی با او ندارید را صدا بزنید میبایست از قبل اجازه بگیرید که می توانید با نام کوچک او را خطاب کنید یا خیر. اشرافیت و زندگی سالم و صحیح در میان اتریشیان زبان زد است.

 

از نظر اقتصادی اتریش در میان 20 جایگاه برتر دنیا است و بر پایه ی تولید انرژی، گردشگری و کشاورزی است. بیش از نیمی از انرژی مصرفی اتریش از طریق سوخت های تجدیدپذیر حاصل می شود. همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی اتریش صنعت گردشگری از رونق بالایی در این کشور برخوردار است. یکی از منابع درآمد اتریش کشاورزی است که سرمایه گذاری های کلانی بر این بخش صورت گرفته است. بیشتر صادرات کشور اتریش مربوط به موتور و تجهیزات خودرو، کالاهای آهنی، فلزی و شمیایی است که اکثرا به شریک تجاری و همسایه اش آلمان صادر می شود.

اگر تصمیم دارید به اتریش سفر کنید و یا در این کشور اقامت داشته باشید لازم است فراموش نکنید که هدیه دادن از رسوم مردم اتریش است به خصوص درایام کریسمس و سال نو و در هنگام خرید گل و … به این نکته توجه کنید که آنها معتقدند عدد 12 برای آنها خوش یمنی ندارد و حس خوبی نسبت به گل های داوودی و نیلوفر ندارند.

 

اگر قصد دارید یک تجارت و کسب و کار در کشوری امن و مرفه (با نظارت سازمانهای دولتی ذینفع در خصوص قیمت و چگونگی دریافت اقامت و ..) داشته باشید ما می توانیم بهترین گزینه های اتریش را به شما پیشنهاد دهیم.

اگر قصد دارید یک تجارت و کسب و کار در کشوری امن و مرفه (با نظارت سازمانهای دولتی ذینفع در خصوص قیمت و چگونگی دریافت اقامت و ..) داشته باشید ما می توانیم بهترین گزینه های اتریش را به شما پیشنهاد دهیم.